OKUL TAŞITI İPTALİ

OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ’nin 14. maddesi 1. bendinde yer aldığı şekliyle “Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların yaşları oniki yaşından küçük olmalıdır (oniki yaş dahil). Taşıtların yaşı fabrikasından imal edildiği tarihten sonra gelen ilk takvim yılı esas alınarak hesaplanır.  

Aracınız 12 yaşını doldurmuş ise tadilat projesi ile okul taşıtı ifadesini ruhsattan sildirmeniz gerekir. Okul taşıtı projesi ile bu işleminiz bir gün içinde gerçekleşir. Türkiye’nin her yerine yaptığımız proje çalışmalarımızdan faydalanın.

Gözde Mühendislik olarak Firmamız tarafından;

  • Okul servis araçlarının okul taşıtından çıkarılması  projeleri yapılabilmektedir.
  • Okul taşıtı araçlarda bir yolcu ağırlığı 50 kg olarak hesaplanır. Araç okul taşıtından çıkarıldığında ise M2-M3 kategorisi araçlar için yolcu ağırlığı 71 kg olarak hesaplanmaktadır. Bu durum aracın istiap haddinin göz önünde bulundurulması doğrultusunda yolcu sayısının azalmasına neden olabilir. 
  • Okul taşıtından çıkarma projeleri  aracın okul taşıtına ilişkin tüm ekipmanlarının sökülmesi sonrası tartılması ve gerekiyorsa koltuk sökümü tadilatı yapılması sonrası işleme alınabilir detaylı bilgi için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz